Přeskočit na obsah

Náš tým

Kdo stojí za naším skvělým chlebem a koláčky? Níže na strance najdete informace nejen o zakladatelce pekárny, ale i celém týmu, díky kterému dnes pekárna může obsluhovat stovky spokojených hostů.

Majitelka a zakladatelka pekárny, Alena Kramešová, pochází z Valašska, konkrétně z malebné vesničky Kateřinice u Vsetína. Patrně díky svému původu je obdařena houževnatostí a vytrvalostí. Na Valašsku bylo totiž odpradávna těžké něco vypěstovat a zajistit si živobytí. Doma vždy navíc všechno vždy poctivě vařili i pekli.

Za úspěchem její dnešní pekárny stojí právě i to, že se nikdy nevzdala. I když nějakou dobu pobyla ve městě, s příchodem dětí se začala zajímat o zdravější způsob stravování a životní styl. Přestěhovala se z centra Prahy na vesnici, kde si pořídili kozu, kterou dojili a dělali si sýr. Po narození druhé dcery začala spolu se svým bývalým manželem péct domácí chléb pro svou potřebu. To ovšem ještě netušila, že ladila recepturu pro svůj první chléb Křepenické pekárny. Postupně pak pekli pro přátele a sousedy, Alenka občas dělala kurz pečení kvasového chleba pro menší skupinky zájemců. To se psal rok cca 2010.

Kladný vztah k tradičnímu pečení měla přitom již odmalička. Měla starší babičku, která byla spíše ve věku prababičky. Vždycky ráda svou babičku pozorovala, jak si roztápí pec na připravený chléb. Malá Alenka pak směla chléb potřít vodou a vsadit ho do tak akorát rozehřáté pece. Než se chleba upekl, šly spolu s babičkou stloukat máslo, a zbytek mléka odnesly v konvích do tehdejšího JZD Mír.

Z chleba jsem byla vždy nadšená, moc mne to bavilo od začátku. I dnes mi to připadá jako malý zázrak, že z mouky a vody a trochu soli se dá upéct něco tak skvělého jako je kvasový chléb. Jen tři základní suroviny, nic víc, nic míň.       

Alena Kramešová, majitelka a zakladatelka   

Jana

Provozní

Naše Janka se s láskou stará o to, aby nám provoz pekárny i krámku hladce klapal.

Lucka

Vedoucí výroby

Naše vedoucí s písničkou na rtech, upeče i Golema.

Ivča

Pekařka a prodejce

Ivča peče tak super housky, že uždibuje malé kousky.

Libuška

Pekařka

Naše Libuška to umí se sázecí lopatou takže nezlobit!

Janina

Pekařka

Ať Vám hlady bříško nepláče, Jana udělá skvělé koláče.

Anička

Pekařka

Úsměv a šikovné ruce naší Aničky by chtěl mít každý.

Hanka

Pekařka a prodejce

Díky jejímu vrozenému talentu byla pekařina jasná volba.

Jana

Pekařka a prodejce

Jana je šikovná školní družinářka a pečení je pro ní koníček.

Dana

Administrativa

Dana nejen skvěle peče, ale je to i naše tabulková expertka.