Majitelka a zakladatelka pekárny

Alena Kramešová

Majitelka a zakladatelka pekárny, Alena Kramešová, pochází z Valašska, konkrétně z malebné vesničky Kateřinice u Vsetína. Patrně díky svému původu je obdařena houževnatostí a vytrvalostí. Na Valašsku bylo totiž odpradávna těžké něco vypěstovat a zajistit si živobytí. Doma vždy navíc všechno vždy poctivě vařili i pekli.

Za úspěchem její dnešní pekárny stojí právě i to, že se nikdy nevzdala. I když nějakou dobu pobyla ve městě, s příchodem dětí se začala zajímat o zdravější způsob stravování a životní styl. Přestěhovala se z centra Prahy na vesnici, kde si pořídili kozu, kterou dojili a dělali si sýr. Po narození druhé dcery začala spolu se svým bývalým manželem péct domácí chléb pro svou potřebu. To ovšem ještě netušila, že ladila recepturu pro svůj první chléb Křepenické pekárny. Postupně pak pekli pro přátele a sousedy, Alenka občas dělala kurz pečení kvasového chleba pro menší skupinky zájemců. To se psal rok cca 2010.

Kladný vztah k tradičnímu pečení měla přitom již odmalička. Měla starší babičku, která byla spíše ve věku prababičky. Vždycky ráda svou babičku pozorovala, jak si roztápí pec na připravený chléb. Malá Alenka pak směla chléb potřít vodou a vsadit ho do tak akorát rozehřáté pece. Než se chleba upekl, šly spolu s babičkou stloukat máslo, a zbytek mléka odnesly v konvích do tehdejšího JZD Mír.

chleba jsem byla vždy nadšená, moc mne to bavilo od začátku. I dnes mi to připadá jako malý zázrak, že z mouky a vody a trochu soli se dá upéct něco tak skvělého jako je kvasový chléb. Jen tři základní suroviny, nic víc, nic míň.     

Náš tým

Kdo stojí za naším skvělým chlebem a koláčky?

Jana – provozní

Naše Janka se s láskou stará o to, aby nám provoz pekárny i krámku hladce klapal.

Lucka – vedoucí výroby

Naše vedoucí s písničkou na rtech, upeče i Golema.

Ivča – pekařka a prodavačka

Ivča peče tak super housky, že uždibuje malé kousky.

Libuška – pekařka

Naše Libuška to umí se sázecí lopatou takže nezlobit!

Janina – pekařka

Ať Vám hlady bříško nepláče, Jana udělá skvělé koláče.

Anička – pekařka

Úsměv a šikovné ruce naší Aničky by chtěl mít každý.

Hanka – pekařka a prodavačka

Díky jejímu vrozenému talentu byla pekařina jasná volba.

Janka – pekařka a prodavačka

Jana je šikovná školní družinářka a pečení je pro ní koníček.

Dana – administrativa

Dana nejen skvěle peče, ale je to i naše tabulková expertka.

Přejít nahoru